14:30-kor az Élő népzene Táncoló dervisek című epizódjával folytatódik a nap. Majd 14 óra 55 perckor Az urfai bazár a Délkelet-Törökországban található Urfa egy városának mindennapjait mutatja be. Sehol a világon nem lehet az iszlám hétköznapokat olyan intenzíven és a maga eredeti formájában megfigyelni, mint itt, a „minden bazárok legszebbikében.” A kézművesség, az iparosodás és a globalizáció hatására átalakulóban van, a patriarchális viszonyok lazulni látszanak. Az urfai bazár élő és látványos hely és az itt élő emberek igyekeznek megőrizni büszkeségüket és minden erejükkel ragaszkodnak értékeikhez és hagyományaikhoz
Az Új Harmónia fúvós együttes török zenészekkel együttműködve adott koncertet augusztus végén Isztambulban, majd szeptember elején Budapesten a Művészetek Palotájában. A 15:45-kor kezdődő A muzsika hídja – Utazás a Dunától a Boszporuszig című magyar dokumentumfilm a közös próbákat és az együttzenélés élményét osztja meg a Duna Televízió nézőivel. Egy civil kezdeményezés a török-magyar barátság jegyében, művészek, akik új alapokra akarják helyezni a közös kulturális kapcsolatot – minderről szól ez a film.
A 185. Anna-bál szépe, Kocsis Korinna a Duna Televízió különdíjaként Törökországba utazott. AMadzsarisztán szépe alkotói bemutatják, hogy a türkizpart lakóinak megható vendégszereteténél csak „madzsar”-szeretetük nagyobb. Egy heti kaland, szépség, tanulság és pár kulisszatitok is kiderül a 19 óra 30 perctől látható dokumentumfilmből.
A nap egy görög-török játékfilmmel záródik. A 20 óra 55 perckor kezdődő A tojás egy trilógia bevezető része, amit a 2008-as A tejesember és a 2010-es Méz című film követ. A Semih Kaplanoglu rendezte filmek számos díjat, és elismerést kaptak ez elmúlt években.
Tartsanak a Duna Televízióval a Török Napon, ismerjük meg jobban ezt a közeli, de néha mégis távoli országot!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése